Hagyomány és megújulás a büntetőjogban

Az ELTE Bibó István Szakkollégium Büntetőtudományok Műhelye a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény hatályba lépése kapcsán 2013. április 12-én (pénteken) „Hagyomány és megújulás a büntetőjogban” címmel tudományos konferenciát rendez az ELTE ÁJK „A” épületének a Dísztermében.

Konferenciánk meghívottai a jogalkotás és jogalkalmazás különböző területeinek köztiszteletben álló képviselői, akik egy-egy előadás keretében fejtik ki álláspontjukat, várakozásaikat, illetve elképzeléseiket az új Büntető Törvénykönyv tekintetében, ezzel lehetővé téve a felmerülő eltérő álláspontok megismerését.

A rendezvény védnöke: dr. Mezey Barna, az ELTE rektora

Előadóink:

• Dr. Bánáti János, a Magyar Ügyvédi Kamara elnöke,
  • Prof. dr. Bárd Károly, egyetemi tanár (CEU),
  • Dr. habil. Belovics Ervin, a legfőbb ügyész büntetőjogi helyettese, habilitált egyetemi docens (PPKE JÁK és ELTE ÁJK)
  • Dr. habil. Gellér Balázs, habilitált egyetemi docens (ELTE ÁJK és SZE ÁJK)
  • Prof. dr. Gönczöl Katalin, egyetemi tanár, kriminológus (ELTE ÁJK)
  • Dr. habil. Hack Péter, habilitált egyetemi docens (ELTE ÁJK)
  • Dr. Kadlót Erzsébet, a Magyar Kriminológiai Társaság főtitkára, alkotmánybírósági főtanácsadó
  • Dr. Kónya István, a Kúria elnökhelyettese, a Kúria Büntető Kollégiumának az elnöke
  • Dr. Láng László, legfőbb ügyészségi főosztályvezető ügyész
  • Prof. Dr. Lévay Miklós, alkotmánybíró, egyetemi tanár (ELTE ÁJK)
  • Dr. Sinku Pál, legfőbb ügyészségi főosztályvezető ügyész, egyetemi óraadó (ELTE ÁJK és PPKE JÁK)
  • Dr. Szomora Zsolt, egyetemi docens (SZTE ÁJTK)
  • Prof. dr. Tóth Mihály, a Magyar Büntetőjogi Társaság elnöke, egyetemi tanár (PTE ÁJK)
  • Dr. Vaskuti András, kúriai bíró, egyetemi óraadó (ELTE ÁJK)

Tervezett programunk:

9:00 Megnyitó

• Prof. dr. Király Tibor, akadémikus, professor emeritus (ELTE ÁJK)

9:10-10:40 Várakozások és vélemények az új Btk.-val kapcsolatban. Mit várunk az új Btk-tól?

• Dr. Kónya István
  • Dr. Bánáti János
  • Dr. Láng László
  • Prof. Dr. Tóth Mihály

Moderátor: Dr. habil. Hack Péter

10:40-11:00 Kávészünet

11:00-12:30 Az emberi élethez és méltósághoz való jog és az új Btk., különös tekintettel a büntetési rendszerre és a jogos védelemre

• Dr. Kadlót Erzsébet
  • Dr. habil. Gellér Balázs
  • Dr. habil. Belovics Ervin
  • Prof. dr. Bárd Károly

Moderátor: Prof. dr. Lévay Miklós

12:30-13:30 Állófogadás

13:30-15:00 A nemi erkölcs elleni bűncselekmények megújuló szabályozása

• Dr. Szomora Zsolt
  • Dr. Vaskuti András
  • Dr. Sinku Pál

Moderátor: Prof. dr. Gönczöl Katalin

15:00-15:30 A konferencia kapcsán meghirdetett tudományos pályázat ünnepélyes díjátadása

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Az esemény facebook oldala: http://www.facebook.com/events/120416808147313/?fref=ts