A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) által meghirdetett Kochmeister-díj pályázattal a BÉT olyan tehetséges fiatalokat kíván jutalmazni, akik előre meghatározott, a tőzsdével, tőkepiaccal, a pénzügyi öngondoskodás témájával kapcsolatos témakörökben a legjobb tanulmány(oka)t készítik el.

[fresh_alert color=”red”]Figyelem! A pályázat jelentkezési határidejét meghosszabbították, így a hallgatóknak 2014. január 20-ig van lehetőségük a pályázatra jelentkezni.[/fresh_alert]

A pályázatra várjuk minden 35 év alatti nappali, esti és levelező tagozatos egyetemista, főiskolás, PhD, MBA hallgató, illetve másoddiplomás, külföldi egyetemen, főiskolán tanuló diák munkáját. A pályázati témákat a Budapesti Értéktőzsde, illetve a tőkepiac aktuális kérdéseinek figyelembe vételével állítottuk össze, így a témakörök a következők:

• Hazai magánbefektetők internetes kereskedése
  • High Frequency Trading piaci hatásai
  • Részvényelemzés készítése valamely, a BUMIX Indexben szereplő társaságról
  • KKV-k finanszírozása Magyarországon belül
  • Bennfentes kereskedelem és piacbefolyásolás
  • Kockázati tőke Magyarországon
  • Az adók hatásai a pénzügyi eszközök kereskedésére
  • A részvényindexek és benchmarkok szerepe a befektetési stratégiákra
  • Európai IPO körkép
  • Nemzetközi tőzsdefelvásárlások hatásai

A pályázatra való jelentkezés határideje: 2014. január 20.

A Kochmeister-díj pályázatunk részleteiről bővebben a www.bet.hu/topmenu/tozsde/kochmeister oldalon tájékozódhatnak, illetve a mellékelt Pályázati kiírásból:

Palyazati_csomag 2013-14.pdf

Köszönettel: