Külügyi Kör – ESN ELTE LAW

Kedves Gólyák! Kedves Hallgatók!

Újonnan érkezőként rengeteg impulzus, inger érhet benneteket az ÁJK világában, így nem csoda, ha nehezen igazodtok el a szervezetek útvesztőjében. A mi célunk, hogy betekintést engedjünk a Külügyi Kör mindennapjaiba, hogy könnyebben eldönthessétek, ez az a közösség, amihez tartozni szeretnétek!

Szeretnél hasznos és segítő munkával részévé válni az egyetemi vérkeringésnek? Szívesen találkoznál külföldi diákokkal, gyakorolnál nyelveket? Egy összetartó baráti kör tagjává válnál? Ha bármely kérdésre igen a válasz, akkor a Külügyi Körben van a helyed!

A régre vissza nyúló múlttal rendelkező Külügyi Kör elsődleges feladatának az ERASMUS program által érkező diákok mentorálását, segítését tekinti. Célunk, hogy a fél/egy évig itt tanuló hallgatók otthonosan mozogjanak az egyetem falain belül, megismerjék városunkat és kultúránkat, és segítségünk révén egyszerűen túllépjenek a mindennapok problémáin.Ugyanakkor szervezetünk ennél sokkal többről szól, hiszen mindemellett törekszünk arra, hogy egy befogadó és nyitott atmoszférát teremtsünk, amihez mindenki szívesen tartozik. A mentroráláson túl akár életre szóló és országhatárokon túlnyúló barátságokat is köthettek. Szervezetünk kiemelt hangsúlyt fektet arra, hogy folyamatosan együtt fejlődjünk és tanuljunk.

A szemeszter során a KK változatos programokat és eseményeket szervez, amelyek kiváló alkalmat nyújtanak ismerkedésre, idegennyelv-gyakorlásra és nem utolsó sorban a szórakozásra. Az események változatosak: szakmai, kulturális eményektől beülős beszélgetéseken át közös bulikig bármire sor kerülhet

Miért érdemes hozzánk csatlakozni?

·        egy nemzetközi csapat része lehetsz, ahol a külföldi hallgatók mellett az ELTE más karairól is megismerhetsz fantasztikus embereket

·        lehetőség idegen nyelvek gyakorlására és nemzetközi kapcsolatok építésére

·        ha pedig Erasmus félévben gondolkodsz kiemelendő, hogy az aktív mentorság plusz pontokat biztosít az eljárásnál

Hogyan kerülhetsz be a Külügyi Körbe?

Felvételi időszakok: szeptember-február

Felvételi menete:

1.      Első fázis: angol nyelvű motivációs levelet és önéletrajzot várunk a jelentkezőktől az alábbi email címre

2.      Második fázis: szóbeli beszélgetésen való részvétel, ahol kötetlenül kell angolul beszélgetni a felvételiztető bizottsággal

Amennyiben felkeltettük érdeklődésedet, kövess minket Facebook, Instagram felületeinken, hogy választ kapj az esetlegesen felmerülő kérdéseidre és hogy időben értesülj a felvételi eljárás megkezdéséről!

Kari koordinátor:

Lénárd Adrienn